Za stále ještě normální výšku hladiny je považováno 185 cm. Druhý povodňový stupeň začíná na 270 cm, třetí na 335 cm a extrémní povodeň, označovaná za padesátiletou vodu, má hladinu 369 cm.

V 'brontosauří' soutěži uspěly studentky z Benešova
Studentky SOŠ a SZŠ Benešov zabodovaly v celostátní kreativní soutěži Máme rádi přírodu 2020. Tu od roku 1992 pro všechny zájemce od čtyř do šestadvaceti let organizuje Hnutí Brontosaurus. Barbora Benešová získala prvenství v kategorii fotografie se snímkem Pohled na splav. V kategorii výtvarných děl brala s obrazem Pohled na budoucnost? druhé místo Kristýna Bruzlová a zvláštní cenou poroty pak také Barbora Kulíková se svým Zrcadlem budoucnosti.

Judistický motivátor mládeže oslavil životní jubileum
Významná osobnost benešovského sportu, velký motivátor dětí a mládeže Jiří Dvořák oslavil 75. narozeniny. Oslavenec je uznávaným judistou v širokém prostředí bojových uměních i v ostatních oblastech sportu. Tomu, tedy konkrétně judu, se věnuje přes šest dekád od roku 1959. Na sportovním poli si vyzkoušel vlastně všechno přes závodníka, trenéra a rozhodčího, působil také jako zkušební komisař a řídil jako předseda oddíl juda v Benešově.