V hladkém průjezdu jim zabrání mobilní semafory, které auta budou pouštět kyvadlově. Práce na silnici si vyžádalo chybně uložené žulové dláždění, a to v rámci reklamace požaduje majitel, kterým je kraj, opravit.

S odpadky budou zatím dál chodit k vlakovému nádraží
Plán votické radnice vycházející z potřeb obyvatel domů v dolní části Beztahova, zejména pak těch z nejnižší jeho části, zatím nevyšel. Město chtělo vytvořit takzvané kontejnerové hnízdo u silnice z Votic na vlakové nádraží a Beztahov, tedy podstatně blíž k domům uvedených obyvatel. Ti s odpadky musí šlapat do kopce až k objektu železničního nádraží, kde nádoby na odpad stojí. „Tato iniciativa je prozatím bohužel neúspěšná,“ přiznal votický starosta Jiří Slavík. „Silo místo, které jsme pro kontejnerové hnízdo vybrali, považuje jako zásadní problém při zajištění jeho dopravní obslužnosti. Město Votice tak bude hledat jiné řešení, aby bylo možné počet sběrných míst na dolním Beztahově rozšířit“ slíbil starosta města.

Benešovsko je dva týdny bez výkyvů
Okres Benešov se už přes dva týdny drží na zhruba stejné úrovni v počtu lidí nakažených covidem-19. Potvrdila to také zatím poslední informace Krajské hygienické stanice Středočeského kraje vztahující se k 3. únoru. Ten den hygienici oznámili, že je na Benešovsku 1045 nemocných. Hranici jedenácti set nakažených Benešovsko naposledy překonalo 19. ledna. Od té doby počty kolísají, ale nikdy neskočily nad uvedenou metu. Nejméně nemocných KHS potvrdila 26. ledna – 979.