Jinak tomu nebylo ani uplynulý víkend. Úderem sobotní druhé hodiny odpolední začaly pouťové slavnosti na fotbalovém hřišti dětským sportovním odpolednem na téma: „Chci být hasičem."

„Na Ratměřické pouti se podílí všechny místní spolky. To znamená od dobrovolných hasičů, přes tělovýchovnou jednotu, obec až po občanské sdružení Nám se daří," uvedla organizátorka akce Lucie Svatošová s tím, že odpoledne plné her a soutěží určené pro ty nejmenší vystřídal kolem půl páté fotbalový zápas Staré gardy Ratměřice proti Zvěstovu, a jako zlatý hřeb pak na trávník vyběhl tým ratměřických žen, který se utkal s fotbalistkami ze Zvěstova. Na závěr prvního dne pouťových slavností se na návsi konala od půl deváté pouťová zábava, kde k poslechu, ale především tanci zahrála kapela RockTom.

„Jako předkapela vystoupí místní dívčí skupina Sakra mejdlo," poznamenala v sobotu odpoledne Lucie Svatošová, která si lehce postěžovala na počasí.

„Každoročně se tady sejde na padesát dětí. Dneska je to slabší. Komu by se také v takovém vedru chtělo ven," ihned si odpověděla, proč tomu tak je, organizátorka akce.

Děti si mohly zasoutěžit ve střelbě ze vzduchovky, v žonglování s talířem, v chůzi na chůdách, ale třeba i v překonávání hasičské bariéry nebo shazování kuželek proudem vody. Za splnění soutěže získávaly děti razítka, která mohly nakonec v místním obchůdku směnit za různé zajímavé či sladké ceny.

„Nedělní pokračování pouťových slavností zahájí mše svatá v místním kostele sv. Havla a po ní bude následovat přátelské posezení na návsi s dechovkou Milana Včeláka," dodala Lucie Svatošová.