To je jenom část programu, který u příležitosti oslav 660 výročí první písemné zmínky o obci a šedesáti let existence budovy základní školy připravila na sobotu 16. června obec Poříčí nad Sázavou.

„Kdysi chodilo do Poříčí do školy až 514 dětí. Teď je to kolem dvou set. Bylo to tím, že jinde v okolí žádná jiná základní škola nebyla. Teď je například velká škola v Čerčanech," uvedl Jiří Brandl, ředitel ZŠ Poříčí nad Sázavou s tím, že se v ní, za jejích šedesát let existence vystřídalo více než 190 učitelů a žáků hodně přes tisíc.

Neopomenul zdůraznit, že velkou chloubou školy je tělocvična, která vychovává řadu skvělých sportovců, a v níž se pořádají nejrůznější dopravní soutěže. V nich jsou podle Jiřího Brandla žáci školy stále v čele. A to nejen v okrese, ale i co se týká krajských kol.

Důstojně oslavit 660 let od první písemné zmínky o obci a šedesát let existence budovy základní školy si vyžádalo několikaměsíční přípravu.

„Co se týká základní školy, tak ta se na oslavy začala chystat už na podzim loňského roku, a my, společně s místními zájmovými sdruženími s nimi začali zhruba letos v únoru," uvedl Jan Kratzer, místostarosta Poříčí nad Sázavou s tím, že obec má rok šestek a proto i slavnostní ohňostroj na návsi obce je šestiminutový.