Popadané stromy, zlámané větve a přerušené elektrické vedení. To všechno měla za následek sobotní bouřka, která se přes Benešovsko přehnala kolem sedmé hodiny večerní.

Hasiči proto museli v průběhu večera několikrát vyjíždět a stromy, které na některých místech zcela ochromily dopravu, likvidovat.

Asi nejčastěji pomáhali muži v modrých uniformách na Vlašimsku. Stromy ležící přes vozovku bránily řidičům v jízdě po silnici mezi Čechticemi a Sudislavicemi, Kamberkem a Předbořicemi či Zvěstovem a Roudným.

V okolí Benešova to pak bylo na komunikacích mezi obcemi Okrouhlice a Dlouhé Pole nebo Postupice a Nová Ves.

Bouřka doprovázená silným deštěm nepáchala ale škody jen na lesních porostech. O horké chvilky se postarala také zaměstnancům skláren v Sázavě, kde kvůli nepříznivému počasí přestala fungovat dodávka elektrického proudu, a tím pádem hrozilo přehřátí van plných roztaveného skla.

Nepříjemný déšť pak pokazil kulturní zážitek i několika tisícovkám diváků, kteří dorazili do přírodního divadla Konopiště na vystoupení aktérů české a slovenské Partičky. Právě se začátkem jejich téměř tří hodinového vystoupení se z nebe začala snášet voda a v různé intenzitě vydržela se svým obtěžováním až do samého konce jejich představení.

Bouřka ničila, naháněla strach a obtěžovala.