To už byl opravu pořádný důvod k tomu, aby se nejen obyvatelé této malebné obce nedaleko Benešova v sobotu 29. června sešli a vše řádně oslavili.

„V jedenáct hodin jsme se shromáždili před budovou obecního úřadu, kde bylo slavnostní zahájení," uvedl Zdeněk Šašek, velitel Sboru dobrovolných hasičů Soběhrdy s tím, že součástí zahajovacího ceremoniálu bylo svěcení praporu, který dobrovolným hasičům věnovala obec a předání vyznamenání dlouholetým členům místního hasičského sboru.

Poté se všichni přesunuli na náves Na Půstkách, kde se při příležitosti oslav konala soutěž ve speciálním požárním útoku a štafeta, pro návštěvníky všech věkových kategorií bylo připraveno bohaté občerstvení, pro nejmenší dětský koutek a k poslechu a tanci hrála živá hudba. Zatímco odpoledne se na podiu představila Vranovanka, večer vystoupila hudební skupina Proměny.

„Jak ukázky požárního útoku tak štafety se zúčastní všech osm hasičských družstev. Dvě družstva ze Soběhrd a po jednom z Žíňan, Mezihoří, Bedrče, Petroupimi, Přestavlk u Čerčan a Vranova. Zatímco u požárního útoku se čas měřit nebude u štafety ano. Ta už bude hodnocená a první tři nejlepší družstva získají pamětní listy, upomínkové předměty a kartony piva," vysvětlil v sobotu krátce po poledni Zdeněk Šašek a dodal, že k vidění bude i technika a vybavení benešovských profesionálních hasičů.