Může to být docela obyčejný sýr - eidam, ale někteří kuchaři pokrm vymazlí třeba i z uzeného sýra, goudy, hermelínu, nivy nebo dokonce ze syrečků. Navíc ho mohou ještě vylepšit, třeba i o šunku. Zatímco v dobách, kdy stravovacím provozům vládly Restaurace a jídelny nebo Jednoty to bylo jídlo za pár kaček pro všechny, v současnosti jeho cena šplhá do závratných a někdy až nepochopitelných výšek.

Najít místo na Benešovsku, kde dokážou připravit ten nejlahodnější smažák, ale není snadné. Už jen proto, že na tomto pokrmu se prakticky nedá nic zkazit a jeho objednání je proto sázka na jistotu. Například benešovská restaurace U Kovářů tuto klasiku nabízí také. Pod trojobalem z hladké mouky, vajíčka a strouhanky se tam ukrývá většinou eidam. S přílohou, kterou jsou, jak jinak, brambory a s tatarskou omáčkou tam za toto jídlo zaplatíte 139 korun. „Stejná je cena i v případě, že eidam nahradíme hermelínem a přidáme šunku,“ uvedl číšník restaurace Jan.

Jak dělá smažený sýr šéfkuchař restaurace Lokál Marek Janouch:

| Video: Youtube

Za stejnou cenu smažený desetidekový sýr s tatarkou nabízejí například také v restauraci U Bakaláře ve Vlašimi. Pokud si ale delikatesu chce zákazník vychutnat i s bramborovou přílohou v podobě kroket, hranolků či šťouchaných brambor, musí 55 korun připlatit. V nabídce však má restaurace i 150 gramů vážící smažený sýrový mix s tatarkou za 169 korun.

Obědovými zákazníky hojně navštěvovaná restaurace Jiskra ve Struhařově ležící u přivaděče k dálnici D1, nabízí vedle eidamu také obalovaný smažený hermelín. I tady jsou ceny včetně brambor a tatarky totožné – 140 korun. „Smažák si dávám docela často. Vím, jak jídlo bude chutnat, proto s nějakými specialitami raději neexperimentuji,“ tvrdí šofér Pepa z Benešova, který se občas na oběd zastaví právě v Jiskře.

V nabídce tuhle českou specialitu má také Švejk restaurant U Zimů v centru Benešova. Na jídelníčku ho najdete se smaženými hranolky za 205 korun. V nedaleké lidové jídelně v Tyršově ulici, kde strávníci jedí u stolů restauračních i bufetových, nabízejí smažený sýr jako jídlo na objednávku. V nabídce jsou ale hned tři druhy sýrů. Ten, který je označený jako smažený sýr stojí s bramborem 90 korun. Stejnou cenu zákazník zaplatí i v případě, že si objedná smaženou nivu. Tatarskou omáčku je ale nutné zaplatit zvlášť. Jeden sáček tam stojí pět korun.

Smažák byl populární už za první republiky

Smažák stál v časech socialistických, kdy býval v hospodách mnohdy jedinou vegetariánskou nabídkou, z dnešního pohledu pár korun. Ve své době ale patřil k dražším jídlům. Například v polovině 70. let stál v jedné z restaurací smažený sýr s novými bramborami a tatarkou 8,50. Oproti tomu segedínský guláš s knedlíky vyšel na 5,60 Kčs. Velmi populární se stal ale už za první republiky, kdy dostal typicky českou přílohu, tedy tatarskou omáčku. Smažený sýr se samozřejmě dělá i v domácím prostředí. Hospodyňky mezi sebou sdílejí na sociálních sítích své zkušenosti, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku. Nejčastěji se opakují rady: začínat raději polohrubou moukou, vajíčka nesolit, aby neřídla, a obalovat dvakrát, chcete-li při smažení udržet roztékající se sýr v trojobalovém kabátku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na zmrzlinu od Hlaváčků do Bystřice jezdí i ti, co tam mlsali před půlstoletím

K centru Bystřice neodmyslitelně patří také Hostinec U Hlaváčků. | Video: Zdeněk Kellner