„Služba je určena osobám s trvalým bydlištěm na území města a to včetně jeho osad,“ připomněla Alena Králíčková, ředitelka Pečovatelské služby okresu Benešov.

Cestující si s sebou do vozidla za stejných podmínek mohou vzít jako doprovod také jednu další osobu. Za jízdu pak každý z těchto dvou lidí zaplatí dotovaných 25 korun. V částce je započítána také případná čekací doba.

Taxík Maxík ale není klasickým přepravním prostředkem, který je dostupný celých čtyřiadvacet hodin denně. Jízdy jsou uskutečňovány jen během pracovních dnů a jen od 7 do 18 hodin.

Pasažéry Maxík nabere jen po předchozím objednání, které může být nejpozději den před jízdou. Službu si však lze zamluvit i napřed, ale jen nejvýše tři týdny před plánovaným termínem.

„Přesto se mnozí zájemci stále s objednávkou na Taxíka Maxíka obracejí těsně před požadovanou jízdou. Organizace se snažila vyhovět požadavkům i takto operativně. Zájem o službu narůstá a již často není možné vyhovět těmto požadavkům na poslední chvíli,“ upozornila Alena Králíčková.