Kolem objektu projdou denně desítky, možná i stovky lidí.

„V této budově náš archiv nikdy působiště neměl. My jsme Státní okresní archiv a tento objekt patřil Státnímu oblastnímu archivu v Praze a bylo tam jeho pracoviště. S námi to nemělo nikdy nic společného,“ vysvětlila Eva Procházková, ředitelka benešovského okresního archivu s tím, že dům je už od loňského roku ve vlastnictví soukromé osoby. Koho, ale neví.

Stejně odpověděl i ředitel Technických služeb Benešov Bohumil Rataj. „Bohužel s tím vám nepomůžu. Zkuste se podívat do katastru nemovitostí. Matně si uvědomuji, že se budova prodávala, ale komu, to opravdu nevím,“ uvedl Rataj. Benešovský deník pokračoval dál v pátrání na městské policii.

Petra Župková, strážník pověřený plněním některých úkolů při řízení MP, podle slov jejího kolegy přijde do služby až večer. Posledním z řady oslovených byl Tomáš Podhola, místostarosta MěÚ Benešov a zároveň osoba pověřena řízením MP. „Já tam ihned pošlu hlídku, aby udělala v první řadě nezbytná bezpečnostní opatření a potom zjistila a zkontaktovala majitele, po kterém budeme požadovat okamžitou nápravu,“ řekl Podhola v 11.38.

O další čtyři hodiny později, kdy Benešovský deník na místě zjišťoval, jaká bezpečnostní opatření městská policie udělala, vyšlo najevo, že žádná. I nadále obnažené dráty, o nichž nikdo neví, zda jsou pod proudem, ohrožují kolemjdoucí.