„Sehnal jsem kontakt na Českou sportovní, která u nás pohár v době vítězství po dva roky vlastní, a za určitý finanční obnos ho nabízí k zapůjčení," vysvětlil Zdeněk Vosátka, který nejenže s nápadem vystavit salátovou místu ve Voticích přišel, ale navíc se mu podařilo na její krátký pronájem sehnat i finanční prostředky.

Stejný podíl má i na tom, že se této ojedinělé akce zúčastnil také jeden z nejlepších československých tenistů historie Jan Kodeš.

„Moje primární myšlenka byla přivézt pohár hlavně členům klubu, a abychom mládeži ukázali, jakým směrem se chceme ubírat. Ale jelikož to není obvyklé, rozhodl jsem se mísu zpřístupnit i veřejnosti," uvedl předseda votického tenisového klubu.

Součástí slavného dne bylo předání deseti aršíků 25 známek s vítězi grandslamu, vítězek Fed Cupu či vítězů Davis Cupu s vlastnoručním podpisem Jana Kodeše, tenisovým matadorům a zasloužilým členům votického tenisového klubu.

A kolik lidí 3,5 kilogramovou trofej včetně podstavce, na němž jsou štítky se jmény všech vítězů, vidělo?

„Dopoledne tady bylo asi sto členů klubu a do této chvíle ji shlédlo 135 návštěvníků. Ale do čtyř hodin počítám, že jich přijde ještě jednou tolik," uvedla v půl třetí jedna z hostesek.