Které střední školy mají ještě ve třídách pro žáky volná místa?
Žáci, kteří se totiž letos hlásili na jakoukoliv střední školu, mohli v prvním kole přijímacího řízení podat až tři přihlášky na různé střední školy. Jestliže žáka přijali na dvě nebo dokonce všechny tři střední školy, na které se hlásil, může si on sám vybrat, na kterou školu chce jít. Tím pro střední školy vznikl zmatek v tom, kdo na jakou školu nastoupí.
Benešovské gymnázium svou kapacitu zaplněnou nemá, ale přijímat další studenty už nebude.
„V přijímacím řízení jsme měli pouze jedno kolo, v tom jsme třídy budoucích prváků zaplnili, ale ne úplně. Máme ještě dvě poslední místa volná, ale ta zůstanou nezaplněná. Přijímací řízení nám skončilo prvním kolem. Druhé jsme nedělali ani dělat nebudeme,“ řekl ředitel Gymnázia Benešov Zdeněk Zahradníček.


Vlašimské gymnázium volná místa také má a přijímat žáky do studia ještě bude.
„Volná místa máme. Devět jich je volných na vyšším gymnáziu a dvanáct na nižším gymnáziu. Proto budeme pořádat třetí kolo přijímacího řízení. Důvodem proč nejsou místa ve třídách zaplněna, je nový systém přijímacího řízení. Nevíme totiž, kdo k nám přijde či nepřijde. Uchazeči se totiž mohou rozhodnout, až do konce srpna, kam nastoupí,“ uvedla zástupkyně ředitelky školy Alena Martínková.
Obchodní akademie v Neveklově má pro své nové potenciální studenty také ještě pár míst volných.
„Ještě máme sedm nezaplněných míst ve třídách. Pokud se k nám do školy ještě někdo přihlásí, tak přijímat samozřejmě budeme, protože kapacitu máme ještě volnou,“ sdělila ředitelka Obchodní akademie Neveklov Soňa Veisová.