Dvě třídy plné dětí nyní hlásí Mateřská škola Berušky v Benešově. „V létě máme otevřeno tři neděle, od 16. července do 3. srpna. Platí to pro děti z celého Benešova kromě těch ze školky v Dukelské a Longenově ulice. Střídáme se s dalšími školkami z města, před námi měl otevřeno Karlov a po nás bude mít Úsměv,“ uvedla ředitelka Miroslava Kheková.

Dva týdny v srpnu mohou děti z vlašimských mateřských školek navštěvovat Mateřskou školu Kolonka. „Zájem ze strany rodičů je, již nyní máme desítky přihlášek na oba týdny,“ uvedla ředitelka Marcela Karmazínová. Prázdninový provoz zde potrvá od 6. do 17. srpna.

Rodiče malých dětí v Čerčanech a Neveklově si museli hlídání pro své ratolesti zajistit od poloviny července do poloviny srpna, kdy mají obě školky zavřeno. Ta netvořická fungovala do 20. července, znovu se pro přihlášené žáky její dveře otevřou 27. srpna.

Jiná předškolní zařízení přivítají školáčky až v září. „Je zavřeno až do začátku školního roku, malujeme,“ uvedla Bohumila Nováková, ředitelka zařízení v Louňovicích pod Blaníkem. V tutéž dobu se život vrátí také do mateřské školy v Teplýšovicích.

Plno rodičů tak řeší hlídání svých potomků v době uzavření provozu školek. Ludmila z Týnce nad Sázavou je na mateřské dovolené s mladším synem, a tak starost s péčí o čtyřletou dceru během letních dovolených ve školce řešit nemusí. „Pracující kamarádky si snaží domluvit v práci dovolenou tehdy, když má školka zavřeno nebo o totéž prosí ostatní členy rodiny,“ uvedla.