Kapacita školy, kam dochází na 320 z obce i jejího okolí, je již zcela vyčerpána a na třídy musely být přestavěny dokonce i malá tělocvična a bývalá družina.

První až třetí třída pak byla pro vysoký počet žáků rozdělena na áčko a béčko. Protože v následujících letech podle všech ukazatelů dětí ubývat nebude, musela radnice situaci řešit.


„Proto jsme již před několika lety zpracovali projekt vestavby a kabinetu učitelů do půdních prostor, kde se zatím žádné třídy nenacházejí. Součástí projektu je i dostavba nového únikového schodiště, které protne budovu školy až do přízemí," informoval starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer.


S rekonstrukcí by se mělo začít už na přelomu června a července a do zbrusu nových podkrovních tříd usednou první žáci už letos v říjnu.


Radost z dalších ministerských peněz mohou mít kromě učitelů a žáků také členové místního sboru dobrovolných hasičů.

Těm se díky téměř dvoumilionové dotaci, po dlouhých, více než sto třiceti letech od založení sboru, podaří získat vlastní moderní hasičskou zbrojnici. Ve stanici kromě setkávacích prostor uloží poříčtí dobráci i veškerou techniku jako zásahové vozidlo, motorový člun, čerpadlo a další příslušenství.

KAREL CHLUMEC