Na hojně navštěvovaná sportoviště totiž musí návštěvníci i sportovci projíždět po místních komunikacích okrajem sídliště Sever a kolem tamní základní školy.

„Důvodem výstavby sjezdu je jednak ulehčení komunikacím na sídlišti, a také zjednodušení příjezdu do areálu, kam také často přijíždějí i rozměrnější vozidla jako jsou autobusy," přiblížil potřebu zbudovat novou komunikaci vlašimský starosta Luděk Jeništa.

V této lokalitě, jen pár desítek metrů od uvažovaného sjezdu ke sportovištím, je už také řadu let naplánována stavba kruhového objezdu na křižovatce u Billy. Vypadá to, že složitá jednání s německými vlastníky pozemku se pomalu rozplétají. Vedení vlašimské radnice proto věří, že by se mohlo podařit obě stavby zrealizovat návazně tak, aby omezení provozu bylo co nejkratší a zároveň, aby případně novou okružní křižovatku mohli využívat k otáčení i ti, kteří míří do Vlašimi za sportem.

„Projekt sjezdu Na Luka nepočítá s odbočovacím pruhem od Benešova, takže kruhový objezd by dobře sloužil k otočení autobusu a následnému sjezdu do areálu. Sjezd z hlavní silnice ale zatím může být i bez tohoto kruhového objezdu. Většina aut totiž stejně přijíždí na stadion, dráhu nebo za koupáním z města. Nebyl by takový problém, aby auta přijíždějící od Benešova, nadále využívala příjezd ze sídliště," vysvětlil vlašimský starosta s tím, že v případě, že bude kruhová křižovatka za mostem přes Blanici postavena, bude město uvažovat o uzavření příjezdu ke stadionu Na lukách obytnou zónou.

KAREL CHLUMEC

Celý článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 25. srpna.