Už v deset hodin dopoledne dostali hlášení, že mezi Neustupovem a Otradovicemi leží spadlý strom přes silnici. Tímto směrem pak vyráželi muži v modrých uniformách ještě krátce po druhé hodině odpolední. Tentokrát na ně čekalo hned pět stromů, které bylo třeba odklidit. Ve stejný čas ležel spadlý strom i na vozovce do Mezihoří, další na silnici mezi Louňovicemi pod Blaníkem a Načeradcem a jiný zase v úseku Sázava - Talmberk.

Jen několik minut předtím si ale ještě pohrál vítr se stromy v Bedrči, které zůstaly zavěšené v telefonních drátech, a v Čerčanech, kde pro změnu skončily na drátech elektrického vedení. Obyvatelé obcí Petroupec a Petroupim mohli tou dobou sice svítit i telefonovat, ale zase kvůli několika spadlým stromům se stali pro auta zcela nepřístupnými.

Ovšem asi nejvíc krušné odpoledne zažila posádka auta u Borotic, na které větrem vyvrácený strom padl. Naštěstí lidé stačili vůz opustit a nehoda se obešla bez zranění. Důvod k radosti neměl ani majitel jedné z chat ve Čtyřkolech, kdy strom padl na část její střechy.

V podvečer vyráželi dobrovolní hasiči pak ještě k Vojkovu, kde do stromu ležícího napříč vozovky jen zázrakem nenarazila řidička osobního vozidla. Popadané stromy přidělávaly za tmy vrásky na čele jak hasičům, tak projíždějícím řidičům ještě i v Okrouhlicích, Českém Šternberku a v Dojetřicích.

„I když je popadaných stromů opravdu hodně, dobrovolní, zdůrazňuji dobrovolní, nikoliv profesionální hasiči, kteří ke všem těmto hlášením vyjíždí, to zvládají zatím velice dobře," pochválil své kolegy ředitel benešovského územního odboru Hasičského záchranného sboru Josef Setnička. Ten vidí mírné plus i v tom, že vítr vždy „řádí" pouze v jedné lokalitě.

Zatímco dopoledne to bylo převážně Voticko, v odpoledních hodinách měli hasiči plné ruce práce na Benešovsku.

„Takže si mohou jednotlivé sbory vzájemně vypomáhat, a to je v takovéto situaci hodně důležité," vysvětlil Josef Setnička.