Tu a tam výmol, úzká silnice se špatným povrchem. Kdo jel alespoň jednou od Bystřice směrem na Divišov, ví, o čem je řeč. Jenže to už za několik let nemusí být pravdou. Komunikace značená 2/111 má povýšit, a to dost výrazně. Krajský úřad totiž uvažuje, že ji vetkne nadregionální význam. Mohla by být spojnicí mezi dálnicí D1 a chystanou dálnicí D3. V první etapě však má projít základní rekonstrukcí.

„Je to rozsáhlejší projekt, na kterém se začíná pracovat. Přesnější kontury bychom měli mít k dispozici někdy v průběhu příštího roku. Vzhledem k finanční náročnosti, náklady se budou pohybovat kolem desítek až stovek milionů korun,“ vysvětlil mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.
Informaci, že by k rekonstrukci mohlo dojít přibližně v letech 2010 až 2011, která se proslýchá, nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. „V každém případě budeme spěchat, jelikož peníze z regionální operačního programu z EU můžeme čerpat do roku 2014, respektive realizovat projekt do roku 2016. Takže jakýsi limitují moment existuje,“ přiznal.
O tom, že by silnici doznala opravdu významných změn, však není pochyb. Záměr představuje například i místní rozšíření nebo její napřímení.
Ne všichni však budou mít z kvalitnější vozovky radost, například obyvatelé měst a obcí, jimiž vede. Bude totiž znamenat zvýšení hustoty provozu. „I to by bylo součástí projektu. Uvidíme, do jaké míry by byly v některých místech možné obchvaty. Pro nás je totiž jejich budování jednou z dlouhodobých priorit,“ dodal Kupka.