Jednosměrná objízdná trasa je vedená z křižovatky Červené Vršky přes Pomněnice a zpět na hlavní I/3 směr Tábor po týnecké silnici II/106. Tato objízdná trasa není vhodná pro kamiony, jelikož je riziko ucpávání trasy. Ředitelství silnic a dálnic doporučuje pro nákladní dopravu zvolit na jih jinou trasu, než je komunikace I/3.

Pozor, změna značení

Křižovatka silnice od Pomněnic s týneckou výpadovkou II/106 je přeznačená. Přednost mají vozidla jedoucí po objížďce z Červených Vršků a Pomněnic (viz. nehoda dole).

Vozidla ve směru na Prahu projíždí, v dopravních špičkách  spíše postávají, na původní objízdné trase v ulicích Křižíkova, Jana Nohy, Ke Stadionu, Hodějovského a Červené Vršky.

V Hodějovského ulici v úrovni boční Sukovy ulice je změněná přednost ve prospěch vozidel jedoucích od Bejkárny, takže jim musí motoristé jedoucí od nádraží dávat přednost.

Předběžný odhad zprovoznění hlavní silnice I/3 v jízdním pruhu směr Tábor po úplné uzavírce na nově položeném asfaltovém koberci je středa 20. července.

„Během opravy silnice I/3 odkryli dělníci spodní konstrukční vrstvy malého mostu přes ulici Erbenova. Zjistili, že je v havarijním stavu, museli odvést dopravu. Most musí zpevnit, aby unesl velkou dopravní zátěž," uvedl Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem rekonstrukce, pro Český rozhlas - Region. 

Na objízdné trase přes Pomněnice se po 8. hodině srazilo nákladní auto s osobním. Ke zranění nedošlo, ale hasiči likvidovali únik provozních kapalin a řídili dopravu. Auta postávala od Benešova, Chlístova i Pomněnic. Řidič osobního vozu jedoucí od Benešova nezaregistroval změnu přednosti a nedal přednost kamionu jedoucímu od Pomněnic po objížďce.

Během úterý a středy bude provedené dobalení asfaltové vrstvy na levé straně komunikace a následně svedený provoz jednosměrně pro vozdila jedoucí od Prahy na Tábor na střed mostu pomocí betonových svodidel.

Oprava silnice I/3 bude hotová podle ŘSD včas podle harmonogramu do 17. srpna, ale rekonstrukce mostu prodlouží dopravní komplikace na úrovni Benešova zřejmě až do října.

Doprava ve směru od Tábora na Prahu se vrátí po 17. srpnu na těleso hlavní silnice I/3, čímž nebude zatěžovat provoz v ulicích Benešova.

Ale vozidla ve směru od Prahy do Tábora po úpravě silnice kolem Pomněnic budou jezdit do skončení stavebních prací na rekonstrukci mostku z Červených Vršků přes Pomněnice a po týnecké výpadovce se napojí  zpět na hlavní I/3, což je podle starosty Benešova Petra Hostka nejpravděpodobnější varianta.