Po opraveném mostku by měli začít auta znovu jezdit až 30. listopadu letošního roku.

Stejný termín začátku, tedy v pondělí 3. dubna, má také další akce krajských cestářů. Ti se ten den vrhnou na rekonstrukci silnice II/113 a až do 15. prosince zcela uzavřou úsek mezi Divišovem a Bílkovicemi. Akce je součástí rekonstrukce uvedené silnice mezi Divišovem a Vlašimí.

Hrobka rodiny Urbanidesovy.
Benešov dostal nabídku: může se stát vlastníkem už druhé hrobky

Právě tento úsek má značně poškozenou silnici a to především proto, že po ní jako po objízdné trase jezdily automobily v době, kdy cestáři rekonstruovali silnici II/112 mezi Benešovem a Vlašimi.

Práce budou rozděleny na dvě etapy

Při první cestáři opraví silnici mezi Bílkovicemi a Slověnicemi při druhé pak od Slověnic po Divišov. „Práce obou etap na sebe budou přímo navazovat,“ ujistila mluvčí KSÚS Petra Kučerová. Objízdná trasa pro všechna vozidla povede po silnici II/111přes Struhařov na silnici II/112 přes Chotýšany do Vlašimi. Kvůli pracím bude při I. etapě se přesunou stávající autobusové zastávky v Bílkovicích a Slověnicích. Ta nebude fungovat ani při druhé etapě prací stejně jako zastávka v Divišově. V rámci akce cestáři opraví propustky pod silnicí, nahradí stávající most přes Chotýšanku poblíž Bílkovic za nový a tam také opraví opěrnou zeď.