Prostor od ní po areál firmy Pinko je v územním plánu veden jako průmyslová zóna. Přesto tam vyrostl bytový dům. Jeho obyvatelé před časem protestovali proti stavbě skladů Pinka. Teď po městě žádají, aby se zasadilo o zaslepení komunikace. Bojí se totiž, že si jí řidiči budou krátit cestu do centra.

„S lidmi z bytového domu jsme o jejich požadavku jednali už dvakrát,“ potvrdil místostarosta Roman Tichovský a připomněl, že jednal jak s úředníky Odboru dopravy Městského úřadu Benešov, tak s policisty. „Požadavek ale neprošel, ulice bude průjezdná,“ shrnul s tím, že projíždění zpomalí příčný práh.

Podle Martina Vlčka, obyvatele dotčeného nového bytového domu, ale radnice nemá zájem situaci vyřešit jinak, než podle původního projektu. „Podali jsme proto další žádost, ale na ní jsme zatím nedostali odpověď,“ řekl Vlček a podotkl, že zamýšlený příčný práh je jen z nouze ctnost.

Přesto naděje na větší změnu zcela nepadla. Zprovoznění komunikace má ukázat, jak moc jí řidiči používají jako zkratku. Vyhodnocení má však přijít nejdříve za rok. Do té doby má být jasné, jak se nová komunikace dotkne i lidí z dalších částí ulice.

Podle Tichovského ale chce Policie ČR jednosměrku otočit. Až se to stane, spokojenější budou lidé z řadových domů na druhé straně ulice, kteří nyní objíždějí kus města. Doplatí na to ale zase ti z rodinných domů u inspektorátu i obyvatelé z nového bytového domu. Zkracovačka kolem nich pak bude vhodná pro oba směry. Tomu by podle Martina Vlčka zase mohlo zabránit otočení jednosměrky kolem hřbitova, i když cílem protestujících je zaslepení nově vznikající komunikace.