Zatímco v loňském roce vyjížděli na zasněžené silnice už v říjnu, nyní mohli zůstat v teple svých stanovišť ještě na Martina, který jak známo přijíždí na bílém koni.

„Zatím nevím o ničem, kdy by museli kolegové na Benešovsku kvůli sněhu nebo náledí vyjíždět," uvedl Jiří Šrankota vedoucí provozního úseku Správy a údržby silnic pro oblasti Benešov s tím, že i přes relativně teplé počasí drží silničáři od 1. listopadu pohotovost.

„Jelikož se dodělávají ještě letní práce, jako je čistění příkopů či oprava dopravního značení, auta se na zimní výbavu přestrojují postupně. Nic méně už máme ve skladech připravenou posypovou sůl a drť," ubezpečil Jiří Šrankota, který si zároveň pochvaloval, že díky teplotám, které se stále drží nad bodem mrazu, ušetří oproti minulému roku docela velké množství posypového materiálu i nafty do pluhů a sypačů.

Není tedy problém, aby silničáři vyjeli ihned, jakmile napadne první sníh či se na silnici objeví ledovka.

„Silničáři nejdřív tvrdí, že jsou na zimu připraveni, ale jakmile napadne sníh, jsou zaskočeni. A to nechci vidět, až budou vyjíždět dvě hodiny po skončení sněžení, jak říkali tuhle v televizi," uvedl Jaroslav Strejček z Votic.

Zároveň ale připustil, že neupravené silnice nemusí být kvůli laxnosti silničářů, ale že není v jejich silách všechno stíhat podle představ nás řidičů.

„ My sice nadáváme, ale co víme, co za tím stojí. U silnic se určitě šetří stejně jako v jiných firmách, takže když je pak třeba jeden pluh na několik desítek kilometrů dlouhý úsek, jak to mají ti chlapi zvládat," dodal řidič z Votic.