Dokonce se nedostanete ani do některé z uliček, protože tam stojí pro změnu vysokozdvižný vozík s paletami nebo kontejnerem plným prázdných krabic? Obrázek, který je běžný ve většině velkých supermarketech či obchodních domech.

„Jsem chlap a tedy nakupování nepatří rozhodně mezi moje hobby. A když k tomu přičtete připravené palety plné zboží v uličkách, kudy jen stěží projedete, je to opravdu náročné. Proč nedoplňují regály v noci, kdy tam nechodí lidé nakupovat,“ vznesl dotaz Zdeněk Hoznour, který jezdí s manželkou na nákupy do supermarketů na Benešovsku.

„Zboží se do regálů doplňuje průběžně podle aktuální spotřeby. Samozřejmě se snažíme hlavní doplňování provádět v době, kdy se na prodejně vyskytuje nejméně zákazníků,“ uvedla Sandra Kipeťová, tisková mluvčí obchodních domů Lidl s tím, že se občas nevyhnou naskladňování zboží za plného provozu prodejny. „V takovém případě se snažíme o co nejrychlejší doplnění a dbáme, na pokud možno minimální omezení pohodlí pro naše zákazníky,“ dodala Kipeťová.