Právě na téma finanční gramotnosti v rámci projektu prevence kriminality hovořili se seniory úterý 18. listopadu v benešovském Domě s pečovatelskou službou v ulici Marie Kudeříkové odborníci a také úředníci z benešovské radnici i Středočeského krajského úřadu.

„Zajistili jsme jen místo a pozvánky, jinak to ale byla akce organizovaná Středočeským krajem," uvedla Iveta Turková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Benešov a připomněla, že se včerejší debaty zúčastnil také hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

„Besedě byli přítomni také pracovníci společnosti Rubikon, kteří naše klienty upozorňovali na podepisování různých smluv, předváděcí akce, na co si dát pozor případně kde pak najít podporu a pomoc a jak si s tím poradit," uvedla Iveta Turková s tím, že na dopolední všeobecnou část s hromadnou účastí v klubovně DPS pak navázala druhá část akce s individuálním řešením konkretních problémů jednotlivých seniorů.

Akce Vzdělávání seniorů v oblasti finanční gramotnosti a individuální poradenství při řešení zadlužení pro seniory se už konala ve dvaceti městech kraje a pokračovat bude až do konce roku.'

„Tohle téma zajímalo přes dvacet seniorů a to nejen z domu s pečovatelskou službou, ale i z domova pro seniory. myslím, že účast byla skutečně výjimečná," míní Iveta Turková.

Nezisková organizace Rubikon se zabývá finančním poradenstvím a problematikou zadlužování a školí také úředníky. Ti z Benešova jsou díky tomu schopni jako první poskytnout seniorům radu.

„Poradenství není zpoplatněné a využívá ho každý měsíc kolem pěti důchodců," dodala Iveta Turková.