„Když přišla první vlna koronaviru, byla to pro nás velice nezvyklé. Museli jsme i na přebírání drobných a vydávání lístků mít rukavice a s tím byly docela problémy,“ potvrdila seniorka s tím, že proti tomu byla úplně nejmenším zlem rouška přes ústa a nos. „Ta mi opravdu vůbec nevadila,“ dodala.

Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

Jenže „šok“ přišel s nákupem v obchodě. Peníze tam brali přímo do rukou bez nasazených rukavic. „Nic se nedělo, tak jsem se přestala bát a brala jsem peníze také tak,“ přiznala Marie Veselá. „Ruce jsem si samozřejmě myla a také dezinfikovala.“

Loňský rok podle výběrčí parkovného přinesl pro místo také pořádný pokrok. Radnice k parkovišti nechala přistavit mobilní toaletu. „Před tím se chodilo do lesa a les vypadal opravdu hrozně. Stejně jako louka pod parkovištěm. Samý papír,“ tvrdí.

Marie Veselá se už proto moc těší na novou sezonu. Kvůli zdraví ale nemůže moc chodit na vycházky. Pobyt na čerstvém vzduchu pod bájnou horou, navíc mezi lidmi ženě přináší uspokojení a dodává další energii a elán.

„Jsem ráda mezi lidmi a moc se mi práce líbí. Zpočátku jsme postávali jen na frajplace a měli jen malý stoleček. Když pršelo, museli jsem se schovat pod deštník. Teď tam je postavený dřevěný přístřešek a to už je přece jen o hodně lepší,“ zhodnotila.

Na parkovišti pod Blaníkem Marie Veselá plánuje strávit další půlrok během letní turistické sezony. Také proto si už na radnici podala žádost o tuto práci. „Snad letošní rok bude lepší než ten minulý. Loni na Blaníku ani houby pořádně nerostly, byla to bída. Hlavní ale je, aby nám zůstalo zdraví,“ dodala.