„Jsem stařešina voleb,“ žertuje a už vážným hlasem dodává: „Jsem bývalá učitelka, a proto jsem ráda mezi lidmi. V komisi není nuda, pobavím se s kolegyněmi i lidmi, kteří přijdou volit,“ vysvětlila.

Volební komisařka Jitka Skružná.Lidé, s nimiž se Jitka Skružná stýká, ji, jak sama přiznává, nabíjejí energií. „Jsou to jen samí příjemní lidé. Ty druhé já poznám a jdu od nich dál,“ vysvětluje s tím, že s lidmi z komise nikdy neměla žádný problém.

A to byla volební komisařkou už v dobách, kdy voliči chodili hlasovat ještě do volební místnosti v kulturním domě stojícím proti vlakovému nádraží.

„Tam se nám nelíbilo. Byl tam cítit kouř z restaurace, místnost byla hned proti záchodkům a na sále nám byla zima. To tady, ve škole, je to úplně jiné a moc hezké,“ porovnala.

A aby se komisařkám pracovalo ještě lépe, do pohoštění, které komisařky získaly od obce Čerčany, přidala to své, také Jitka Skružná. „Udělala jsem doma humrové chlebíčky. Chtěla jsem péct, ale protože pekly jiné kolegyně, přinesla jsem právě chlebíčky,“ dodala žena, která si před nedávnem koupila tablet a plánuje díky němu výlety do blízkého či vzdálenějšího okolí Čerčan. Před nedávnem si s partou stejně laděných seniorů zajela na výlet až k Mnichovu Hradišti.