Logopedové pomohou později či přes nová média

Kromě uzavřených škol a školek se do výuky nyní nedostanou ani děti, které mají problémy s řečí a vyslovováním. Například sázavská klinická logopedka Romana Burianová sdělila prostřednictvím webu města svým klientům, že její ambulance má od pondělí 16. března kvůli epidemii koronaviru přerušenou činnost, a to až do úterý 31. března.

Také logopedická ambulance v Týnci nad Sázavou zrušila pro uvedenou dobu všechny své návštěvní hodiny. „Vzhledem k nouzové situaci budou logopedické terapie probíhat formou videohovoru, případně formou telefonické konzultace,“ informovala rodiče svých klientů klinická logopedka Lenka Kapralová.

Dárci krve vyplní dotazník a změří jim teplotu 

Také transfuzní stanice Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově se postavila do řady institucí, které přijaly v rámci snahy zamezit šíření koronaviru důležité opatření. Dárci krve musejí před odběrem vyplnit dotazník - ZDE, v něm se jich hematologové ptají, zda byli posledních dvou týdnech v kontaktu s někým, kdo pobýval zahraničí nebo zda nemají či neměli příznaky onemocnění Covid-19, tedy suchý dráždivý kašel, dušnost, bolení hlavy nebo svalů a kloubů nebo vysokou teplotu. Tu je pro jistotu také zdravotnice ještě před vstupem do odběrové místnosti změří bezkontaktním teploměrem.

Provoz omezila také Česká pošta v Benešově

Kromě zcela uzavřených škol či restauračních zařízení, se pozvolna k takové případné eventualitě přibližují také další poskytovatelé služeb. Jedním z nich je například Česká pošta. Ta nyní omezila provoz své jediné benešovské pobočky v Poštovní ulici a ten sobotní, zcela ukončila. „Na základě telefonického oznámení od České pošty je zkrácena provozní doba na pobočce v Benešově, a to (po, út, st, čt, pá) všední dny do 16 hodin, v sobotu bude zavřeno,“ stojí v prohlášení České pošty.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník