Tomu jeho rodiče za peníze, které utrží za jejich odevzdání ve sběrných surovinách, zaplatí další rehabilitace, které mu pomáhají zvládat jeho nelehký úděl. Jak už v minulém roce Benešovský deník informoval, Míra od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou.

Odevzdaná víčka ale nenasbíral pouze Benešovský deník, ale především lidé, kteří nejsou k nemoci Mirka lhostejní a alespoň tímto způsobem mu chtějí pomoci. Zatímco někdo přinese do redakce Benešovského deníku plnou nákupní tašku těchto plastových uzávěrů, jiný přispěje třeba jen plným mikrotenovým sáčkem. I za to patří ale všem velký dík.

Sbírka pokračuje i v tomto roce. Odevzdat jakékoliv množství různobarevných víček je možné od pondělí do pátku mezi 8 až 16 hodinou v redakci Benešovského deníku, Na Bezděkově 2056, Benešov. Redaktoři je pak jménem všech dobrosrdečných dárců předají rodině.

Vzhledem k tomu, že byl v době předání Mirek ve školce a od září díky své neutuchající bojovnosti nastoupí i do první třídy Základní školy Na Karlově, od redaktorů Deníku je převzala jeho maminka Martina.