Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázavu bezdomovci netrápí

Sázava – Pokud jsou na Benešovsku města, městyse či obce, kde mají problémy s bezdomovci, tak Sázava mezi ně rozhodně nepatří.

25.6.2015
SDÍLEJ:

V Sázavě mají pouze jednoho bezdomovce.Foto: Ilustrační foto: Vladimír Šťastný

„My máme bezdomovce pouze jednoho a toho máme pod kontrolou," uvedl starosta města Petr Šibrava.

„Samozřejmě, že máme nějaké problémy s nepřizpůsobivými občany. Ale ve srovnání s většími městy, jako je Benešov, Vlašim, Votice nebo sousední Kutná Hora, jsou minimální. V žádném případě se nejedná o takové procento, které by mělo nějaký fatální dopad na život ve městě," poznamenal starosta Sázavy.

Jednou z problematických částí města byl takzvaný Kácek. Vzhledem k tomu, že se nachází v blízkosti Centra sklářského umění Huti František, město v rámci projektu Revitalizace Brownfieldu, bývalé sklářské osady na Kácku zrevitalizovalo v roce 2009 celé jeho okolí. Vybudovalo zde nové chodníky, veřejné osvětlení, dvě nová dětská hřiště.

„Myslím si, že ti obyvatelé, kteří tam teď bydlí, si toho považují," míní Petr Šibrava.

Tomu napovídá i skutečnost, že i po šesti letech jsou obě dětská hřiště stále jako netknutá.

„Když jsem v roce 2006 nastoupil do funkce starosty, problémové byly i takzvané Pánovy domy. Dva z nich byly totálně zdevastované, vybydlené. Naprostá skládka. Nám se ale podařilo získat dotaci z fondu Ministerstva pro místní rozvoj, a teď je tam jedenáct krásných bytů," pochlubil se nemalým úspěchem starosta.

Sázava jde ovšem stále dál. Zastupitelstvo města nově zřídilo komisi pro prevenci kriminality a zjišťování sociálních potřeb.

„Jsou tam bezdomovci, problémová mládež, definice potřeb seniorů, takže z toho máme teď řadu výstupů, které začínáme řešit a ruku v ruce s tím se začínáme bavit například o možnosti zřízení nízkoprahového denního klubu," prozradil Petr Šibrava.

Fenoménem současné doby jsou soukromé ubytovny pro lidi na okraji společnosti. I s tím si ale dokázala Sázava poradit. Největší ubytovna patří dominantnímu zaměstnavateli, dřívějším Sklárnám Kavalier, a další je pak ve vlastnictví města. To koupilo bývalý objekt Teplotechny, čímž zabránilo možnému podnikání s nepřizpůsobivými spoluobčany.

„Z části ji využíváme pro stavební firmy, které u nás pracují, a z části ji pronajímáme sklárnám," dodal starosta Sázavy.

Autor: Martina Křečková

25.6.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení