V čem se ale tato dvě města zásadně liší je cena, za kterou si mohou restaurátoři veřejná prostranství pronajmout.

„My máme zábory rozdělené do dvou skupin. Ta první je do 30 dnů, a týká se vesměs stánkového prodeje nebo třeba stání lešení, když lidé zateplují domy. Druhá je nad třicet dnů, a do té spadají právě vámi dotazované předzahrádky," vysvětlila na úvod pracovnice majetkového odboru Městského úřadu Vlašim Hana Souchová podle jejíchž slov platí majitelé či provozovatelé restaurací zpravidla tři koruny za metr čtvereční na den.

„O ceně rozhoduje ale vždy Rada města Vlašimi. To znamená, že suma může být vyšší, ale i nižší," zdůraznila Hana Souchová s tím, že město požaduje méně peněz většinou od neziskových organizací nebo pokud se jedná o charitativní akci. Zato na případ, kdy by rada cenu navýšila, si nevzpomíná.

„Ještě levnější to mají také dole na Žižkově náměstí. Tam město požaduje za metr čtvrteční na den pouze 1 korunu," dodala pracovnice majetkového odboru Městského úřadu Vlašim.

A důvod? Vzhledem k tomu, že se nejedná o centrum, provozovatelé hospod, restaurací, kaváren či cukráren jsou tak prý v určité nevýhodě. Proto se město rozhodlo jim vyjít tímto způsobem vstříc. Zároveň chce tyto lidi podpořit v jejich podnikání. Aby nezůstávali pouze ve svých provozovnách, ale své služby nabízeli právě i na veřejném prostranství, které si za přijatelný obnos mohou pronajmout na libovolně dlouhou dobu.

„V loňském roce se umístění předzahrádek účtovalo jako zábor veřejného prostranství, a to dvě koruny za jeden metr čtvereční na den. Letos se pronajímá pozemek na základě rozhodnutí Rady města formou nájemní smlouvy, a to částkou pět korun za metr čtvereční na den," uvedla tisková mluvčí Městského úřadu Benešov Soňa Vanhoecke.

Přestože město cenu za pronájem více než zdvojnásobilo, nájemci si nestěžují. Shodují se, že v případě, kdy mívají předzahrádky rozlohu zpravidla 30 až 40 metrů čtverečních a v provozu bývají zhruba od začátku května do konce září, suma odpovídá a považují ji tedy za rozumnou.

„Někdy na konci zimy jsem slyšel poplašné zprávy, že by se měla cena vyšplhat až na deset korun za metr na den. To by mi přišlo moc. Ale šéf říkal, že nakonec platí pět korun a to je podle mého názoru rozumné," řekl číšník, který si nepřál být jmenovaný. Podávat informace je prý totiž pouze v kompetenci jeho nadřízených a on nechce mít malér.

„Loňskou sezonu jsem platil, jestli se nepletu dvě koruny a teď pět. To mi přijde ale pořád rozumné," je přesvědčený Jiří Mašata, provozovatel Restaurace U Zlaté Hvězdy v Benešově.