Letos byla zřetelná rekonstrukce chodníku v Benešovské ulici, důležitou opravou byla také ta v ulici Severní, na vlašimském sídlišti.

„Dokončili jsme opravy na nejdelší a nejhorší silnici na sídlišti. Bylo nutné tam zcela opravit vodovod a kanalizaci. V dalších dvou ulicích je kanalizace v pořádku, voda na devadesát procent,“ dodal Zdeněk Dvořák.Opravy na vlašimském sídlišti budou pokračovat právě i příští rok. K domům je nutné dodělat vodovodní přípojky. Celkovou rekonstrukcí třech ulic by chtělo město následně docílit zrevitalizování sídliště.

Změněný směr jízdy na sídlišti
Po opravě Severní ulice se nyní v daném úseku jedná i o změně směru jízdy. Po jedné straně komunikace je totiž příkrý svah, z kterého při deštích tekla voda a ta strhávala s sebou hlínu a všemožný nepořádek. Tomu město zabránilo vytvořením opěrné zídky. U zídky následně nechala radnice vybudovat parkovací místa. (V Severní ulici totiž také řidiči dlouhodobě parkovali na chodníku, což především maminkám s kočárky znemožňovalo cestu.) Směr jízdy se tedy změní proto, aby řidiči po zaparkování nevystupovali k zídce, ale do silnice.

V tristním stavu jsou především silnice mezi rodinnými domy ve Vlašimi. Na opravu těchto komunikací zástupci města také nezapomínají. Příští rok by tak mohlo dojít například k opravě ulice Navrátilova.

„V Navrátilově ulici nejde jen o špatný povrch silnice, ale především o dezolátní stav kanalizace. Vodovod je v pořádku. Ve špatném stavu jsou ale přípojky,“ vysvětlil Zdeněk Dvořák. Ulice by tak opravou získala nové osvětlení, chodníky i povrchy. V podobném módu chce město rekonstruovat i jiné silnice mezi rodinnými domy ve Vlašimi.

Vytvoří sjezd Na Luka

Jednou z investic vlašimské radnice, která se bude týkat místních silnic, ale nebude se jednat o opravu, je vytvoření nového sjezdu k areálu Na Lukách z hlavní silnice. „Výstavba je nutná především kvůli bezpečnosti těch, kteří se pohybují v okolí blízké Základní školy Sídliště. Jelikož sportovní areál je stále navštěvovanější díky novému zimnímu stadionu a koupališti, ulice u školy je velice frekventovaná,“ řekl starosta Vlašimi, Luděk Jeništa.

Vytvořením nového sjezdu se odlehčí i ulici Divišovská. V rámci projektu bude nutné přistoupit také k protihlukovým opatřením, což městu nařídila krajská hygiena.