Benešov
I když hraní stolního tenisu svádí ke konstatování, že se jedná o sport, v případě Novoročního turnaje v benešovském domě dětí a mládeže tomu tak zcela není. Ping-pong zůstane i nadále sportem, ale samotný turnaj je spíš společenskou událostí úvodu roku. V tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov v Poštovní ulici se totiž nebude znovu rozlišovat věk soutěžících. Utkají se totiž rodinné týmy. Kromě startovného, pouhé dvacetikoruny, by si s sebou účastníci měli vzít i vhodnou sportovní obuv. Mač startuje v sobotu 6. ledna ve 14 hodin.

Vysoký Újezd
Tříkrálového zpívání s kapelou Pražec se zájemci mohou zúčastnit už v sobotu 6. ledna. V úvodu koncertu, který se koná od 17 hodin v kostele Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu, obci nedaleko Netvořic, zazní krátká informace o chystaném Info sešitu Vysoký Újezd a okolí a projektech roku 2018. K zakoupení s vánoční slevou budou knihy s regionální tematikou Společenství Mezi řekami. To je také organizátorem řady kulturních akcí. Hybatelem sdružení i jeho akcí je předseda zapsaného spolku Mezi řekami, Václav Šmerák z Krňan.

Pyšely
Tradiční myslivecký ples se uskuteční v sobotu 6. ledna od 20 hodin v pyšelské sokolovně. Ti, kteří dorazí, nebudou litovat. Připravena bude i bohatá tombola a k tanci a poslechu zahraje kapela Bueno Praha. Akci pořádají místní myslivci.Ješetice
Hasičský ples, který pořádají hasiči z Ješetic, bude přichystán na sobotu 6. ledna od 20 hodin v kulturním domě v Ješeticích. Na návštěvníky bude čekat bohatá tombola a oblíbená skupina Malá Budějická Kapela Ády Školky.

Bystřice
Myslivecký spolek Sluka Bystřice zve všechny příznivce na ples v sobotu 6. ledna od 20 hodin do sálu U Hlaváčků v Bystřici. K tanci a poslechu při akci zahraje MP6 BAND. Vstupné je již nyní v předprodeji, vstupenky budou ale i na místě.

Úročnice
Celých 40 let od založení TJ Úročnice oslaví jak její členové, tak i příznivci. Akce se bude konat v sobotu 6. ledna od 15 hodin v klubovně kabin v Úročnici. Krom posezení pořadatelé chystají i představení stavu areálu a jednoty.

Benešov
Završením tradiční Tříkrálové sbírka bude v Benešově znovu koncert benešovského Sukova komorního sbor v benešovském kostele svaté Anny na Masarykově náměstí. Hostem koncertu bude Pěvecký sbor Dech. Umělecký zážitek si zájemci budou moci v neděli 7. ledna vychutnávat od 15 hodin. Sukův komorní sbor byl založen v roce 1982. V současnosti v tělese vystupuje 15 až 20 zpěvaček, které absolvují kolem patnácti koncertních vystoupení za rok. Repertoár sboru tvoří nejen široké spektrum hudby duchovní a světské, ale důležitou součástí jsou i lidové písně v různých úpravách či spirituály. Mezi jeho pravidelný vystoupení patří adventní koncerty v Šímově síni Muzea umění v Benešově, Jílovské zpívání Zdeňka Lukáše, účast na festivalu Podblanický hudební podzim nebo právě Tříkrálový charitativní koncert v benešovském kostele sv. Anny. Sbor získal řadu významných ocenění.

Jílové u Prahy
Kundrátův betlém vystavuje i nyní Regionální muzeum v Jílovém u Prahy. Instituci, která je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, najdete v na Masarykově náměstí. Otevřeno má během zimy od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Kromě této výstavy s názvem Půjdem spolu do Betléma mohou návštěvníci muzea zhlédnout i tématickou expozici pojmenovanou Staročeské Vánoce. Na prohlídku mají zájemci už jen několik dnů, protože výstava končí v neděli 7. ledna. Expozice představuje české vánoční obyčeje. Muzeum připravuje zpřístupnění další zajímavé výstavy už na druhý týden roku. Expozice ponese název Trampové ve Zlatém kaňonu a začne už v sobotu 13. ledna. Komorní výstava zmapuje život v trampských osadách ve Zlatém kaňonu řeky Sázavy. Fotografie i předměty, které provázely život prvních sázavských trampů, muzeum vystaví až do 18. března.