„Prvosledová hlídka vyrazila do Dolních Požár u Krhanic krátce po osmnácté hodině,“ potvrdila Eva Stulíková, mluvčí Policie ČR v Benešově s tím, že policisté z místa okamžitě přivolali ke spolupráci další své kolegy, policejního psovoda se služebním psem, hasiče i záchrannou službu.

„Rozdělili se a pečlivě prohledali jak dům, tak jeho blízké okolí. Museli postupovat rychle, byla tma a teplota klesala k nule. Muž byl venku už několik hodin a reálně se tak ocitl v ohrožení života,“ uvedla mluvčí.

Pátrací akce nakonec dopadla úspěšně. Policisté pohřešovaného nalezli krátce po devatenácté hodině na louce za lesem poblíž jeho bydliště. Klečel na zemi, nemohl vstát, byl vyčerpaný, podchlazený a třásl se. Jinak ale podle zdravotníků žádnou výraznější újmu na zdraví neutrpěl a skončil tak v domácí péči své manželky.

„Bylo štěstí, že se jeho žena obrátila na policii včas. Díky rychlé pátrací akci a perfektní spolupráci všech záchranných složek vyvázl muž z této nepříjemné situace živ a zdráv,“ dodala Eva Stulíková.