Pokud záměr posvětí krajští zastupitelé, peníze by měly zamířit také na Benešovsko. Konkrétně do školní jídelny v Miličíně, kde by si rádi pořídili nový konvektomat (224 000 Kč) a do Radošovic, kde by potřebovali nástavbu na sběr a svoz tříděného a BIO odpadu na traktorový nosič (397 000 Kč).

Převrácená dodávka zatarasila silnici v lese nedaleko Sázavy.
Dodávka si po ráně do stromu ustlala na boku. Zatarasila silnici v lese u Sázavy

„Těší mě, že můžeme v posledních letech z rozpočtu kraje přispívat na obecní projekty, ať už z oblasti dopravní či technické infrastruktury, občanského vybavení či na úpravu veřejných prostranství. Finanční situace, zejména malých obcí v okamžiku, kdy mají investovat, totiž není v žádném případě jednoduchá. Současně bych rád vyzval další obce v kraji, aby se svými projekty do dotačního programu přihlásily. Termín podávání žádostí v rámci aktuálně otevřeného programu končí 28. června,“ konstatuje náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar (STAN).

Brankář a zároveň předseda Vlašimi Michal Holánek.
Postup? Něco neobvyklého, říká předseda Rytířů Holánek. Hráči dostanou wellness

Poskytnutí dotací na rozvoj malých obcí vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Menší obce (do 199 obyvatel) mohou žádat o maximální dotaci 200 000 Kč. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun.