Tak vypadala sobotní půlnoc, která dala definitivně vale roku 2011 a přivítala ten nový. Rok 2012.

„Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, hurá!“ odpočítávala poslední vteřiny starého roku skupinka mladých lidí před jedním z týneckých paneláků. Potom jen smích, radostné volání a nekonečné salvy z nakoupené pyrotechniky.

„A zase jsme o rok starší. Tak ať je ten příští rok lepší, než byl ten letošní,“ trochu smutně si posteskla starší paní stojící opodál, a s manželem a pár přáteli si přiťukla sklenkou sektu. Poté se s každým políbila a sledovala tu nekonečnou záplavu barev a obrazců, které se díky ohňostroji objevovaly na zatažené obloze.

Žádná dopravní nehoda, žádný úraz a a ni žádný požár, který by měl za viníka oslavy příchodu nového roku. Tak s takto čistým štítem vstoupilo Benešovsko do roku 2012.

„Neměli jsme hlášenou žádnou dopravní nehodu ani žádný úraz ve spojitosti s oslavami Silvestra,“ sdělila Diana Škvorová, tisková mluvčí benešovské policie.

Ve stejném duchu se vyjádřil i Josef Setnička, ředitel Hasičského záchranného sboru Benešov. „Kromě otevření zabouchnutého bytu, kde byl zapnutý sporák jsme nemuseli vyjíždět k žádnému případu,“ uvedl Setnička.

Ani Tereza Janečková, tisková mluvčí středočeské záchranné služba nemusela říkat žádné smutné zprávy. I ona mohla říct, že na Benešovsku se příchod nového roku obešel bez nutnosti zásahu zdravotníků.