„Byli jsme u zápisů ve dvou školkách, ale neuspěli kvůli tomu, že je dcera narozená až v říjnu a při případném nástupu v září, by nesplňovala věkovou hranici," vysvětlila Markéta Zikmundová, jedna z neúspěšných žadatelek, která by potřebovala nastoupit do práce, ale nemá hlídání.

„Naštěstí mohu zatím dělat díky počítači i z domova," uvedla s tím, že viděla při zápisu i zoufalou maminku, které hrozilo, že o práci v případě, že v září nenastoupí, nadobro přijde.

Rodiče, jak je evidentní, ve snaze uspět, hlásí děti do více zařízení. A právě tomu podle vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Benešov Ivany Kárové odpovídá i vysoký počet přihlašovaných dětí. Letos jich bylo 322.

„Počet pravděpodobných potřebných zájemců je proto zkreslený," je přesvědčena úřednice a připomněla ještě, že k aktualizaci přijatých a nepřijatých dětí, dojde už koncem června, až bude jisté, kolik z nich nastoupí do přípravné třídy v největší benešovské ZŠ Dukelská.
„Počet přijatých se nejspíše zvýší a nepřijatých sníží. Další aktualizaci uděláme v září, neboť se o prázdninách děti také stěhují," dodala Ivana Kárová.

V Benešově je pět MŠ 
s kapacitou 694 míst. Při nedávných zápisech neuspělo 66 dětí. Třináct z nich ani nebydlí na Benešovsku a 23 dalších se narodilo 
v roce 2014. Loni byl převis poptávky nad nabídkou 65 dětí. To je však údaj po aktualizaci v září 2015, který už odpovídá skutečnosti. 

Co se situací hodlá udělat vedení města?
Právě to si přečtete v dokončení článku v tištěné podobě Benešovského deníku s datem vydání 22. června 2016.