Policisté totiž do dnešního dne nemuseli řešit jediný případ, kdy by neměl po 1. listopadu řidič, jak na osobním, tak na nákladním vozidle zimní pneumatiky.

„Policisté se při silničních kontrolách na zimních pneumatiky zaměřují, ale zatím nemuseli žádného řidiče pokutovat. Vždy bylo všechno v pořádku,” uvedla Zuzana Stránská, tisková mluvčí benešovské policie s tím, že doposud neřešili ani žádnou dopravní nehodu, jejímž viníkem by byly letní pneumatiky.

Pokud by tomu tak ale bylo, hrozí řidiči na místě bloková pokuta do dvou tisíc korun a ve správním řízení dokonce až dva a půl tisíce korun.
„Plus tisíc korun správní poplatek,” připomněla Stránská. „Mě policisté kontrolovali snad hned 1. listopadu, jestli jezdím na zimních gumách. Ale naštěstí jsem je měl, takže mě bez sebemenších problémů pustili,” uvedl Pavel Severin z Týnce nad Sázavou.

Naopak, jestli policista kontroloval vzorek pneumatik na autě, které zavinilo dopravní nehodu, jeho řidič nedokáže říct.
„Šlo jen o promáčklé plechy, ale byl jsem z toho tak rozhozený, že ani nevím, jestli policista koukal, zda mám či nemám zimáky,” přiznal nešťastník, viník nehody.

Zatímco ještě minulou zimní sezónu byly zimní pneumatiky povinné jen na úsecích vyznačených dopravní značkou zimní výbava, od letošního 1. listopadu platí pro motoristy povinnost mít na autě zimní pneumatiky, pokud je na silnicích souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza, nebo to lze během jízdy očekávat.

Na Benešovsku nezaznamenali policisté jediný případ, kdy by neměl řidič po prvním listopadu 
na svém vozidle zimní pneumatiky.