Řidiči z Benešovska jsou poctiví a dodržují zákon, který stanovuje používat až do 31. března zimní pneumatiky.

„U nás je zatím klid. Přestože je venku jarní počasí, řidiči s výměnou pneumatik vyčkávají. Největší nápor čekáme až začátkem dubna, kdy končí platnost používání zimních gum," uvedl Stanislav Rokos z benešovského BestDrives tím, že denně přijede do jejich provozovny na přezutí kol kolem pěti řidičů, a to i přes skutečnost, že zimními pneumatikami musí být do konce března vybavena auta pouze tam, kde to ukládá dopravní značka.

„Pokud není sníh nebo námraza, tak je mít nemusí. Takže si je vyměnit mohou už před termínem," poznamenal Stanislav Rokos a dodal, že je i celá řada řidičů, kteří zimní pneumatiky měnit nebudou. Pro zimní období už nevyhovující pneumatiky v létě „dojezdí" a na příští zimu koupí nové.

Stejně hovoří i další provozovatel pneuservisu, Jaroslav Zelingr z Vlašimi.

„K nám ještě nikdo nejezdí. Jestli uděláme osm kol za den, tak je to hodně. Ráno je ještě mráz, a navíc na víkend hlásí sněžení, tak lidé raději čekají," uvedl Jaroslav Zelingr, který majitele aut plně chápe.

„Problém je v tom, že ráno je pět pod nulou, odpoledne patnáct nad. Ty teplotní výkyvy jsou opravdu velké," poznamenal odborník.

Také Josef Stěhule, majitel petroupimského pneuservisu hovoří stejně. I on předpokládá největší nápor řidičů začátkem dubna.

„Pár lidí za den přijede, ale nic výrazného to zatím není. Řekl bych, že se tady vystřídá tak deset lidí," přiznal Josef Stěhule.

„Na víkend sice hrozí sněžením i v nižších polohách, ale myslím si, že když si už teď nechají přezout zimní pneumatiky ze letní, chybu neudělají," pokračoval majitel pneuservisu a poznamenal, že příští týden mají být zase teploty, jaké jsou v těchto dnech. Tudíž takové, kdy je možné bez obav jezdit na letních gumách.

Přesto věří, že největší nápor přijde až po 31. březnu, kdy končí ze zákona povinnost zimního obutí.

„Lidé si raději počkají. Těch pár dní je už nevytrhne a navíc se vyvarují případným komplikacím. Ráno jsou přeci jen mrazíky, kdy by to mohlo ještě klouzat," dodal závěrem zkušený automechanik.