Mladý řidič jim přijel vrátit botičku, kterou si sám odmontoval ze svého špatně zaparkovaného vozidla. Kýžené úspory času tím ale nedosáhl.

Ve čtvrtek dopoledne nahlásil nájemce parkovacího místa před poliklinikou na Malém náměstí, že je jeho řádně označené parkoviště obsazené jiným vozidlem. „Hlídka na něj umístila botičku, o jejíž sundání do večera nikdo nepožádal,“ potvrdil velitel Městské policie Luboš Baranec.

Při večerní obhlídce města ovšem strážníci zjistili, že zajištěný automobil již na parkovišti nestojí. Řidič si zkrátka zadržovací prostředek sám demontoval a poté bez zaplacení pokuty odjel. Podle zpětně dohledaného videozáznamu z městského kamerového systému mu to zabralo asi dvacet minut.

Lustrací vozidla se zjistilo, že patří jedné pražské firmě. „Provozovatele jsme kontaktovali a ten nás odkázal na svého syna, kterému ho půjčil,“ popsal Baranec.

Dotyčný hříšník se včera dopoledne dostavil na služebnu a botičku vrátil se slovy, že se hodlal zastavit i bez výzvy strážníků. „I přesto mu byla udělena bloková pokuta za dopravní přestupek a přisvojení si cizí věci,“ uvedl Baranec.

Zručný montér botičku při demontáži naštěstí nepoškodil. V opačném případě by mohl být hnán před přestupkovou komisi, která by mohla ho odměnit pokutou až patnáct tisíc korun.

TOMÁŠ MACHÁČEK