Kvůli poruše zařízení vlezl do cisterny a snažil se opravit plovák. Při tom se ale nadýchal toxických výparů a ztratil vědomí. Teprve po chvíli ho objevil jeho kolega, který mu s ještě dalším mužem přispěchal na pomoc.
„Naštěstí jel okolo jeho kolega, který se snažil muže dostat ven,“ potvrdil Pavel Šušola, vyšetřovatel HZS Příbram s tím, že se to však nepovedlo a proto přivolal na pomoc sedlčanské hasiče. Teprve ti muže dostali na vzduch.
„Třetí muž, který stál na autě, celou dobu zajišťoval do cisterny přísun kyslíku a oba kolegy jistil provazem,“ řekl hasič z Příbrami.
Pro muže ve vážném zdravotním stavu přiletěla helikoptéra, která ho transportovala do Nemocnice v Motole. Druhého muže převezla sanita na pozorování do nemocnice.
„Zdravotníci zjišťovali, jak moc má od čpavkových výparů zasažené plíce,“ dodal Šušola.
Hasiči zasahují při požárech, dopravních nehod nebo zachraňují ty, kteří přeceňují své síly.
„V poslední době zasahujeme pouze u dopravních nehod, odstraňujeme překážky nebo vyprošťujeme lidi. Ke žňovým požárům, které byly ještě před dvaceti lety v letních měsících běžné, vyjíždíme jen zřídka,“ popsal zásahy hasičů Josef Setnička, ředitel HZS Benešov. Jako důvod uvedl lepší a kvalitnější zemědělskou techniku.
„Jo, občas vyjedeme k požáru, jako nedávno, když hořela skládka v Louňovicích pod Blaníkem. Ale jinak jsou to samé bouračky,“ dodal Josef Setnička.
Benešovský deník bude případ muže i nadále sledovat.