Černý osobní automobil Mercedes Benz jedoucí ulicí Nádraží ve směru od autobusového nádraží k ulici Konopišťská se v půl sedmé ráno letošního 22. dubna střetl na přechodu pro chodce se sedmnáctiletým mladíkem, který v důsledku nárazu utrpěl poranění. Třicetiletý řidič bezprostředně po střetu zraněného chodce svým vozidlem odvezl k ošetření do benešovské nemocnice a věc oznámil na tísňovou linku 158.

Policisté ze skupiny dopravních nehod nyní prověřují všechny okolnosti této nehody a snaží se zjistit její průběh, zejména co bylo její bezprostřední příčinou, aby mohli řádně posoudit případnou míru zavinění jednotlivých účastníků této nešťastné události. 

„Z tohoto důvodu se policie touto formou obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc, aby se jim přihlásili případní svědci, kteří by jí mohli poskytnout jakékoliv informace k průběhu nehody," uvedl Zdeněk Chalupa, tiskový mluvčí Policie České republiky.

Svědci se mohou přihlásit osobně na služebně dopravního inspektorátu v Benešově, případně telefonicky na telefonním čísle 974 871 261 nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie ČR.