Aktuálně vedení města čeká na vizualizaci a také na první reálné kroky vedoucí k renezanci kina. Bude jimi výstavba promítací kabiny. Objednané je už také promítací plátno. Město nyní zvažuje i nákup asi 120 židlí, které by bylo možné využít i při jiných akcích.

A i když by už během velkých prázdnin mělo město potřeby příznivců kinematografie uspokojit, půjde jen o dočasné řešení. Při něm využije město i zbytky z bývalého kina u zámku. Třeba promítačku. I tak se náklady na znovuotevření atrakce podle Luďka Jeništy přiblíží až ke 300 tisícům korun. „Bude to ale stejně kino provizorní,“ upozornil starosta. „Využijeme jen střechy bývalého zimního stadionu,“ připomněl.

Ovšem ke vzniku trvalého letního kina ve Vlašimi je stále poměrně daleko. Bývalý zimní stadion u Blanice poblíž zámku, má v areálu stále pozůstatky chladící technologie, například nádrže na čpavek. A přesto, že se tam led už nikdy nevrátí, muselo by podle Jeništy stálé kino vypadat jinak.

„Měli jsme tam projektanta a zvažujeme, jak areál využít pro multifunkční, sportovně - kulturní zařízení,“ dodal vlašimský starosta s tím, že by se jím místo mohlo stát ještě v tomto volebním období.

Předávání odměny nálezci čelivského pokladu Miroslavu Jurníčkovi ve vlašimském zámku.
OBRAZEM: Na zámku ve Vlašimi ocenili nálezce pokladu
Nové byty čas od času v Benešově vznikají. Třeba jako v tomto domě v ulici K Pazderně.
Osvědčený projekt pomůže lidem v Benešově k novým bytům