Lůžkové oddělení neurologie včetně ambulantních provozů a odborných ambulancí neprošly od roku 1989 žádnou výraznou rekonstrukcí. Například sociální zázemí sloužilo pro celé patro. Nyní jsou vždy dva pokoje vybaveny společným sociálním zařízením. Kapacita neurologického oddělení je nyní 24 lůžek. Další potřebná lůžka jsou pro neurologické pacienty vyhrazena na multioborové jednotce intenzivní péče (MOJIP).

„Na všech pokojích máme nyní rozvod medicinálních plynů, nová je elektroinstalace, vybavení, nábytek. Pokoje jsou maximálně dvoulůžkové,“ přiblížil předseda představenstva Roman Mrva. Před vchodem na lůžkové oddělení vznikly nové ambulance s čekárnou a WC a z druhé strany téhož patra moderní ordinace EMG (elektromyografie) a EEG (elektroencefalografie). Prostory jsou klimatizované.

„Prostory už dosluhovaly, cílem rekonstrukce bylo maximální zvýšení komfortu pacientů i personálu a uvedení oddělení do souladu s trendy dnešní doby,“ uvedl technický ředitel Jan Kolbaba. Rekonstrukce byla náročná, vše probíhalo za provozu.

„Jsme velmi rádi, že se nám to podařilo a děkujeme Středočeskému kraji za poskytnutou dotaci na tak rozsáhlou rekonstrukci,“ dodal předseda představenstva Roman Mrva.

Rekonstrukcí Neurologického oddělení je ukončena první fáze rekonstrukce interního pavilonu (Endoskopické centrum, interní MOJIP, interní ambulance a Neurologické oddělení) a bude neprodleně zahájena druhá fáze rekonstrukce (obě patra Interního oddělení a suterén).

Akce se zúčastnila vedoucí Odboru zdravotnictví Alice Opočenská a radní pro oblast školství Středočeského kraje, neurolog Zdeněk Seidl.