„Na začátku března začaly práce na chodníku po levé straně ve směru od nádraží. Při nich dojde ke srovnání terénu a položení nové mozaikové dlažby, stejně jako u chodníku vpravo. V souvislosti s pokračováním rekonstrukce došlo také k obnovení uzavírky komunikace, která potrvá do 30. června. Omezení se týká i zastávky městské hromadné dopravy Jiráskova, Gymnázium, která byla přesunuta do Husovy ulice,“ potvrdila Aneta Malá. Ta má na benešovské radnici na starosti propagaci a vztahy k veřejnosti.

Rekonstrukce Jiráskovy ulice začala loni v říjnu, ale práce plánovaně přerušila zimní technologická přestávka od poloviny prosince do konce letošního února.

Rekonstrukce Jiráskovy ulice v Benešově na začátku listopadu 2022.
Obrazem: Z pasti v rekonstruované Jiráskově ulici lze uniknout jen dvěma způsoby

Letos se tam bude pracovat nejen na chodníku, ale dojde také k výměně veřejného osvětlení. Pak už přijde na řadu povrch vozovky a instalace nového mobiliáře. Nakonec ulici ozdobí výsadba nových stromů. Původní červeně nebo růžově kvetoucí hlohy nahradí okrasné, růžově kvetoucí třešně.

Předpokládaný termín dokončení rekonstrukce Jiráskovy ulice je konec letošního června. Za práce zaplatí město 19,1 milionu korun bez DPH.