„Letošní rok jsme však nezískali dostatečné množství peněz, takže dokončení rekonstrukce je otázkou budoucnosti,“ řekl starosta městyse Divišov Zdeněk Eichler, který doufá, že se podaří sehnat tolik potřebné peníze na dodělání všech naplánovaných prací alespoň příští rok.

Rekonstrukce je rozdělená na několik etap, kdy se postupně mění okna, dveře a zatepluje se fasáda. „První etapa byla skončena v roce 2006 a v dalších letech se s rekonstrukcí pokračovalo,“ říká ředitel ZŠ Divišov Petr Lunga.

Z celkových šesti pavilonů mají čtyři vyměněná okna a hotové zateplení. Ještě však zůstává dokončení fasád na zbývajících dvou pavilonech, což je zatím v nedohlednu.

Poslední úspěšně provedenou byla čtvrtá etapa rekonstrukce budovy školy, na kterou byly použity tři miliony korun.

Většinu finančních prostředků na tuto etapu získal městys z dotačního titulu Fondu rozvoje obcí a měst (FROM) Středočeského kraje. Tento program je určen pro obce s méně než pěti tisíci obyvateli a je financován Středočeským krajem.

Součástí již provedené rekonstrukce byly například také úpravy v kuchyni a ve školní jídelně, které umožnily dětem kvalitnější způsob stravování.

V tuto chvíli tedy není jisté, kdy bude budova ZŠ Divišov kompletně zrekonstruovaná, ani kdy se začne s další etapou rekonstrukce. „Doufáme, že se tak stane v co nejbližší době,“ poznamenal starosta.