„Předpokládáme ale, že se letos podaří rekonstruovat alespoň silnici od přejezdu u Struhařova ke křižovatce na Myslič a Boušice rozdělenou na dva úseky dlouhé zhruba 400 a 880 metrů,“ míní vedoucí oblasti Benešov Krajské správy a údržby silnic Luděk Beneš.

Původně jednu zakázku, rekonstrukci silnice od Benešova k přejezdu u Struhařova, rozdělil kraj na dvě. „První částí je rekonstrukce dvou úseků silnice II/112 a stavba okružní křižovatky u Struhařova,“ potvrdila Helena Frintová z kanceláře středočeské hejtmanky.

Druhou pak rekonstrukce silnice od Benešova ke křižovatce na Myslič a Boušice. „Na první část prací už byl dodavatel vybrán a v polovině července ho schválila rada kraje,“ připomněla Helena Frintová s tím, že kraj nyní se zhotovitelem podepíše smlouvu a předá mu staveniště.

To druhou část stavby, rekonstrukci silnice od okraje Benešova v délce 2780 metrů, včetně rekonstrukce tří mostů, kraj zrušil. Dostal jen jednu, navíc dražší nabídku. „Proto byl účastník ze řízení vyloučen a to zrušeno,“ vysvětlila Helena Frintová.

Kraj proto vyhlásil nové zadávací řízení. Do něj se zájemci mohou hlásit do pondělí 12. srpna.