„Městská policie Benešov loni asistovala při mnoha potenciálně nebezpečných situacích a byla velkou oporou našemu personálu,“ zdůraznil ředitel s tím, že si cení i spolupráce na dlouhodobých projektech, jako je školení personálu nebo instalace takzvaných panikových tlačítek do nejvíce exponovaných prostor zdravotnického ústavu.

Ředitel také nezapomněl připomenut práci krizového interventa Městské policie Benešov při zásahu u psychicky nemocného pacienta. Ten 29. listopadu zaútočil na zdravotníky na chirurgické ambulanci, kam ho dopravila sanitka zdravotnické záchranné služby.

Vyjednávání, pak zákrok

Třiašedesátiletý agresor na ošetřující personál vytáhl nůž a následně i střelnou zbraň. Zdravotníci se však zachovali velmi duchapřítomně, z ordinace utekli a muže tam zamkli.

„Ještě před příjezdem zásahové jednotky policisté z prvosledové hlídky muže opakovaně vyzvali k odložení zbraně a po několikaminutovém vyjednávání proti němu zakročili. K jeho zpacifikování použili taser a následně ho odzbrojili a zadrželi. Nalezli u něj dvě plynové zbraně a dva nože,“ sdělila mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Velitel Městské policie Benešov Radek Stulík uvedl, že si pochvaly práce svého sboru od ředitele benešovské nemocnice velmi váží a děkuje za ni.