Takzvaná recyklační hlídka jim, jako jediným na Benešovsku, zábavnou formou ukázala, jak důležité nezavírat před tímto problémem oči, ale naopak ho aktivně řešit.

„Naším cílem je přiblížit dětem problematiku recyklace a přimět je k zamyšlení, jak by náš svět mohl vypadat, kdybychom se k recyklaci stavěli zády a vše nepotřebné házeli do kontejnerů nebo dokonce do přírody,“ řekl Roman Tvrzník, generální ředitel firmy, která se specializuje na recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

Členové hlídky v první části své návštěvy dětem vysvětlili, co to vlastně elektrospotřebiče jsou, jak se recyklují, a především, co vlastně recyklace je. Poté jim promítli dokumentární film, jak by naše země mohla v budoucnu vypadat, kdyby se drobné elektrospotřebiče nerecyklovaly.

„Tohle je už vlastně třetí návštěva recyklační hlídky v naší škole. V minulých dvou letech to byla firma, která se zaměřuje na třídění, a ta letošní na recyklaci. Především proto jsme se rozhodli pro změnu firmy. Aby se naši žáci dozvěděli zase něco jiného,” uvedla Michaela Šetková, učitelka ZŠ Postupice.

Druhá část se nesla v duchu soutěží. Děti se rozdělily do čtyř družstev, kde na čas plnily nejrůznější úkoly, za které získávaly body.

„Družstva, která se umístila na prvních místech, dostala od hlídky drobné dárky,” dodala Šetková s tím, že dárek dostalo i každé dítě, kterési z domova přineslo nějaký vysloužilý elektrospotřebič.

ZŠ Postupice se ekologii věnuje nejen při návštěvě recyklačních hlídek, ale průběžně celý rok. V rámci školy třídí odpad a pořádá sběr papíru.

ZŠ Postupice třídí veškerý odpad a pořádá pravidelný sběr starého papíru.