Pro svou práci by ale nyní, kromě vzdělání a třeba i služební zbraně, potřeboval kouzelnou hůlku. Právě to by pro něj byla v současné situaci asi nejpotřebnější pracovní pomůcka. Kdyby ji měl, určitě by si na prvním místě přičarovat deset nových kolegů.

Právě tolik lidí totiž bude od prvního dne prosince chybět do naplnění stavů policie na Benešovsku.

„K poslednímu dni listopadu končí zástupce vedoucího územního odboru, vedoucí oddělení obecné kriminality a také vedoucí a zástupce obvodního oddělení,“ upřesnil Mareš.

Proč policisté odcházejí? Mají k tomu osobní důvody, které jejich přímý nadřízený nechce blíže specifikovat.

„Slouží už dvacet pět a více let. To je hodně dlouhá doba a lidé na těchto funkcích jsou velmi psychicky i fyzicky velmi vytíženi. Řídit oddělení, to dá zabrat. Vlastně jsou neustále v dosahu a musí zajišťovat non stop službu svého oddělení a někdy dokonce nastupují i do mimořádné služby sami,“ vysvětlil Mareš.

Je jasné, že uvolněná místa nemohou zůstat neobsazená. Šéf policistů si na ně ale nevybere nějaké své oblíbence. Vypíše klasické výběrové řízení z něhož pak noví funkcionáři vzejdou.

Kromě zmiňovaných funkcionářů by Mareš bral i dalších šest policistů. Pokud to totiž neudělá a neobsadí takzvaná tabulková místa, ta v rámci reorganizace policie zaniknou a benešovská PČR si napříště bude muset vystačit s tím, co má.

Už nyní dochází v práci obvodních oddělení ke slučování služeb. „Věřím ale, že se tabulková místa zase vrátí,“ spíše si přeje vedoucí benešovského odboru Krajského ředitelství PČR Pavel Mareš s tím, že je už nyní jasné, že se i policisté budou napříště muset chovat a myslet ještě více ekonomicky.