Broskvoně a jádroviny s bohatou násadou plodů za sucha vydatně zavlažujeme.

Podnože očkujeme obvykle od poloviny července do konce srpna. Většinou očkujeme podnože v prvním roce po výsadbě. Při očkování v létě vyraší očko až na jaře, proto se této metodě říká očkování na spící očko. Očkujeme v době letní mízy, nejlépe za teplého a slunečného počasí, kdy se naříznutá kůra lehce odchlípne od dřeva a očka dobře přirůstají.

Některé podnože brzo ztrácejí mízu, a proto je očkujeme nejdříve. Nejprve očkujeme peckoviny (slivoně, žilienky, semenáče švestek, meruňky a broskvoně), pak jádroviny a na konec myrobalán a mahalebku. Je-li delší dobu před očkováním sucho, podnože vydatně zavlažíme, aby měly dostatek mízy.

Obaleči

V teplých oblastech i jinde za teplého počasí chráníme jablka a slivoně proti obalečům. Nejlépe je se řídit pomocí signalizace feromonového lapače. Po výrazném náletu škůdce provedeme ochranu přibližně po týdnu, nejlépe za použití přípravku SpinTor nebo Mospilan.

Cibule a hlízy

Zatažené cibuloviny a hlíznaté květiny vyjmeme ze země a uskladníme na suchém a vzdušném místě. Nezapomeneme je označit, abychom předešli záměnám v následující vegetaci. Po zaschnutí odstraníme staré slupky a ponecháme v klidu, nejlépe při teplotě okolo 20 stupňů Celsia, až do doby nové výsadby.

Padlí

Je ideální období pro rozvoj padlí na listech některých okrasných keřů, například tavolníku, dřišťálu, javoru, mahonie a jiných. V případě silnějšího výskytu bílého povlaku na listech a výhonech tyto části odstraníme a poté provedeme ošetření rostlin vhodnými fungicidy.

Okurky

Ve sklizňovém období okurek potlačujeme rozvoj plísně okurkové postřikem přípravku Aliette 80 WG. Omezit výskyt plísně okurkové lze vertikálním vedením porostů okurek na opoře.

Zelenina

Zeleninu na venkovních záhonech pravidelně zaléváme. Zavlažujeme ráno, nebo v pozdějších odpoledních hodinách, aby rostliny do večera oschly. Je-li možno, dbáme na to, abychom zbytečně neovlhčovali listy rostlin, a nepodporovali tak vznik houbových chorob.