Petra Bartoníčková ale sdělila v podstatě stejnou informaci. „My jsme u nás pumu také neviděli, ale upozornili nás na ni policisté z Mladé Vožice. Svědci ji údajně viděli mezi Daměnicemi a Vilicemi,“ vysvětlila načeradecká starostka.

Získanou informaci předala prostřednictvím obecního mobilního rozhlasu obyvatelům městyse. „Lidé by ale měli být při pohybu v přírodě obezřetnější, a kdyby náhodou zvíře spatřili, měli by o tom informovat policisty,“ dodala Petra Bartoníčková.

Puma americká je po jaguárovi druhou největší kočkovitou šelmou Ameriky. Říká se jí také horský lev, kaguár či kuguár. Může vážit i více než 100 kilogramů a dosahovat délky až 275 centimetrů. Má šedou, béžovou či hnědou barvou srsti, mohutné končetiny a relativně malou hlavou. Živí se kopytníky, nejčastěji jeleny. Napadá však i menší zvířata a dobytek. Na kořist útočí skokem a následným kousnutím do krku ji usmrtí.

Neveklovští se mohou vyjádřit i k tomu, zda mají ve městě dost příležitostí k vyžití. Jednou z nich byla nedávno také pouť.
Radnice chce vědět, co si o životě ve městě myslí obyvatelé
První etapa rekonstrukce zámku ve Zvěstově.
Zvěstovský zámek vstává z popela rychleji, než investor původně plánoval