„Nevypisujeme ho proto, že bychom byli s prací pověřené paní ředitelky nebo muzea nespokojeni. Jen chceme uvést situaci do normálu,“ uvedl krátce před vypsáním výběrového řízení místostarosta Zdeněk Zahradníček.

Kromě konkurzu na šéfa MUD město už dříve vyhlásilo také výběrové řízení na jednatele městské obchodní společnosti Kulturní a informační centrum Benešov. Zatímco v případě KIC rada města, což je valná hromada společnosti, nového jednatele vybrala, u muzea se to nepovedlo. Radní při své schůzi 21. srpna výběrové řízení na ředitele MUD, zrušili.

„Přihlásili se jen dva uchazeči,“ uvedl benešovský starosta Jaroslav Hlavnička a potvrdil, že řízení rada zrušila také proto, že vnitřní audit odhalil v muzeu méně či více závažné nesrovnalosti administrativního i finančního charakteru. „Je potřeba, aby byly tyto záležitosti dořešeny dříve, než se vedení muzea ujme nový ředitel,“ vysvětlil starosta.

Zatímco první nabídka na místo lídra muzea visela na úřední desce jen dva týdny, nová výzva bude adepty zvát jeden a půl měsíce. Podle Jaroslav Hlavničky celý proces radnice směřuje ke jmenování ředitele od Nového roku 2020.